3 Haziran 2014 Salı

Kitap Tanıtımı: Red Rising - Pierce Brown


Savaş başlıyor...

Darrow bir Cehennemdalıcısı, Mars'ın yüzeyinin altındaki uçsuz bucaksız mağaralarda yaşayan binlece kadın ve erkekten biri. Nesiller boyunca Cehennemdalıcıları bütün hayatlarını Mars yüzeyinin tekrar şekillendirilmesini sağlayacak olan elementleri bulmak için emek harcayarak tüketti. Bir gün insanların gezegenin yüzeyinde dolaşabileceğini bilmek fedakarlıklarını haklı çıkarmak için yeterliydi. Dünya ölüyordu, Darrow ve arkadaşları ise insanlığın son umuduydu.

Ancak bir gün Darrow hepsinin yalan olduğunu öğrendi. Mars yerleşime açık, aslında nesillerdir kendilerine 'Altınlar' diyen insanlar burada yaşıyor. Altınlar, Darrow ve arkadaşlarını düşünmeden ölümüne çalıştırılacak işçiler, daha doğrusu köleler olarak görüyor.

Gizli bir asi grubunun yardımıyla Darrow kendini Altınlardan biri gibi tanıtıyor ve sisteme içeriden saldırmak için kumanda okuluna yazılıyor. Ama bu okul bir savaş alanı. Ve silahı olan tek kişi Darrow değil.

***

Red Rising 7,000'den fazla oylamayla 4.17 ortalamayı tutturmuş Goodreads'te. Azımsanacak bir puan değil. Distopya ve bilim kurgu türünde kitap. Bir üçlemenin ilk kitabı. Açlık Oyunları'yla karşılaştırılmalar yapılmış ve daha iyi olduğu söylenmiş hatta. Merakla bekliyoruz. Yazar da çok karizmatik biri =D


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme