28 Nisan 2014 Pazartesi

Kitap Tanıtımı: The Young Elites - Marie Lu


Kullanılmaktan, incinmekten ve reddedilmekten bıktım.

Adelina Amouteru kan ateşinden kurtuldu. On yıl önce, ölümcül hastalık ülkesini kasıp kavurdu. Hastalığa yakalananların çoğu öldü. Hayatta kalan çocukların çoğunda ise garip işaretler belirdi. Adelina'nın siyah saçları gümüş rengine dönüştü, kirpikleri soluklaştı ve eskiden sol gözünün olduğu yerde şimdi sadece pürüzlü bir yara var. Zâlim babası onun bir malfetto, nefret edilmesi gereken bir şey olduğunu; aile adını lekelediğine ve zenginliklerine engel olduğunu düşünüyor. Ancak hastalıktan kurtulan bazılarının yaralardan başka şeylere de sahip olduğu dedikodusu dolanıyor - gizemli ve kuvvetli güçlere sahip olduklarına inanılıyor. Kimlikleri gizli olsa da onlara verilen bir isim var: Genç Elitler.

Teren Santoro kral için çalışıyor. Sorgu Ekseni'nin Lider'i olarak onlar ülkeyi yok etmeden önce Genç Elitleri  bulmak ve yok etmek onun işi. Genç Elitlerin tehlikeli ve kinci olduklarına inanıyor ama sırların en karanlığını taşıyan Teren'in kendisi olabilir.

Enzo Valenciano Hançer Topluluğu'nun bir üyesi. Genç Elitlerin bu gizli tarikatı kendileri gibi olanları Sorgu Ekseni bulmadan önce bulmaya çalışıyor. Ancak Hançerler Adelina'yı bulduğunda, güçleri daha önce gördüklerine hiç benzemeyen biriyle keşfediyorlar. 

Adelina, Enzo'nun onun tarafında olduğuna, gerçek düşmanın Teren olduğuna inanmak istiyor. Fakat bu üçünün yaşamları hepsi kendi farklı ve kişisel savaşını verirken beklenmedik şekilde çarpışacak. Hepsinin emin olduğu tek bir şey var: Adelina'nın bu dünyaya ait olmaması gereken güçleri, kalbinde intikamcı bir karanlık ve ona kötü davranmaya cüret eden herkesi yok etme isteği var. 

Şimdi kullanma sırası bende. İncitme sırası bende.

***

'Efsane' ile tanıyacağımız yazar Marie Lu, 2014 Ekim'de fantastik ve distopik bir seriyle geri dönüyooor!!! Kitabın konusu gerçekten çok ilginç ve Efsane'yi Pegasus çıkaracağı için bu kitabı da çıkarırlar diye düşünüyorum (umuyorum). 

NOT: Arada ilgimi çeken kitapları ve konularını paylaşmak için bu tarz yazılar yazacağım. Çeviri falan bana ait :P Sizin de merak ettiğiniz kitaplar varsa yorum bırakabilirsiniz.

Marie Lu'nun kitap için yaptığı çizimlerden biri :)
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder